Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Absolwent
Jesteś tu: Absolwent > Polski > news

Ruszyła II edycja Programu Mentoringowego SGH

2018-12-20 ckirza kategoria: informacja 

67 par mentorskich złożonych ze studentów (mentees) i absolwentów (mentorzy) Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie uczestniczy w II edycji Programu Mentoringowego SGH, który uroczyście zainaugurowano podczas wspólnego spotkania 18 grudnia.
 
W trakcie kilku miesięcy programu mentees odbędą cykl indywidualnych spotkań ze swoimi mentorami, pracując nad wyznaczonymi na wstępie celami. Czas, miejsce i sama formuła spotkań zależy od samych uczestników programu, jednak mieścić się one muszą w ramach struktury wyznaczonej przez organizatorów. 
 
Na program składają się również szkolenia i warsztaty tematyczne zarówno dla mentees, jak i dla mentorów. Ci pierwsi rozwijają swoje zainteresowania merytoryczne, drudzy zaś otrzymują wsparcie w postaci metod i narzędzi pomagających udanie pełnić rolę mentora. Dodatkowo dla mentorów przewidziano spotkanie superwizyjne i możliwość bieżącej konsultacji pojawiających się kwestii.
 
Mentorzy - absolwenci SGH, dzieląc się swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem, towarzyszą Mentees i wspierają ich w indywidualnym procesie rozwoju. Nierzadko wykracza on poza świadome planowanie i realizowanie własnej drogi zawodowej, czego dowodzą oceny studentów uczestniczących w pierwszej edycji Programu – część z nich uważa to za doświadczenie zmieniające życie. Wspieranie rozwoju utalentowanych i ambitnych młodych ludzi bazuje na budowaniu relacji, które służą nie tylko bezpośrednio zaangażowanym w proces osobom, ale spajają również całą społeczność SGH.
 
Program Mentoringowy SGH organizowany jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie i Samorząd Studentów SGH. Jednostkami realizującymi Program są: Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami oraz Think Tank Samorządu Studentów SGH. II edycja trwa od grudnia 2018 do czerwca 2019. Informacje o Programie można znaleźć na absolwent.sgh.waw.pl.

Archiwum