Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
ABSOLWENT SGH
Klub Absolwentów SGH : Archiwum warsztatów
Absolwent - Klub Absolwentów SGH
Absolwent
 

 spotkania Klubu Absolwentów SGH

 
10.06.2021 - webinar: "Crowdfunding - jak zyskać uznanie i finanse od społeczności?"
  
Czy to w ogóle możliwe, by sfinansować coś, co jeszcze nie powstało, a jest jedynie pomysłem? Jak zachęcić obcych ludzi do zaangażowania finansowego w projekt? Jakie kroki wykonać, by skutecznie pozyskać finansowanie? Odpowiedzi udzieliła Agnieszka Płoska, specjalista ds. realizacji kampanii crowdfundingowych.

27.05.2021 - webinar: "Ewolucja na rynku aktywów inwestycyjnych - przyszłość kryptowalut"

Świadome inwestowanie zawsze wiąże się ze znajomością i rozumieniem mechanizmów, na jakich opiera się dany rodzaj aktywów. Dr Tomasz R. Smus (CEO Blockchain Alliance) przybliż  nam m.in. historię rynku kryptowalut, a przede wszystkim opowiedział o szansach i zagrożeniach związanych z inwestowaniem w kryptowaluty.

 • Tematyka spotkania bardzo na czasie (duże zainteresowanie społeczne, z powodu strat ponoszonych na lokatach bankowych).
 • Bardzo dobra inicjatywa, temat bardzo interesujący i ważny dla środowiska.
 • Kryptowaluty to skomplikowany temat, ale dzięki prezentacji zrobiłem kolejny krok.
 • Spotkania prowadzone są na wysokim poziomie merytorycznym, z dużą liczbą przykładów, analiz oraz praktycznych zastosowań, wynikających zarówno z doświadczenia naukowego, jak i praktycznego prowadzącego​.


15.04.2021 - webinar "Jak polubić pracę zdalną i zbudować skuteczną organizację online?".

Kontynuacja tematu pracy zdalnej, który został zapoczątkowany podczas marcowego webinaru. Dzięki dr. Bartoszowi Malinowskiemu spojrzeliśmy nań od strony narzędziowej/aplikacyjnej. Prowadzący zaprezentował wiele użytecznych narzędzi do efektywnego zarządznia zespołem rozproszonym. Podzielił się również sprawdzonymi metodami i nawykami, które pomagają w codziennej organizacji pracy i zachowaniu wysokiej produktywności w przypadku pracy z domu. 

 • Otoczenie, w którym żyjemy ulega cały czas zmianie, powstają nowe formy, systemy, narzędzia, które wchodzą na stałe do naszego życia, im szybciej i łatwiej je zaakceptujemy, nauczymy się z nich korzystać i w nich poruszać, tym łatwiejsze będzie nasze życie. Dużą pomocą w tym są organizowane spotkania w Klubie Absolwenta, z osobami, które już potrafią funkcjonować w tej innej rzeczywistości i mają na ten temat wiedzę, dzieląc się nią uczą i pomagają przejść tą swoistą "transformacje".
 • Bardzo ciekawe spotkanie, podczas którego otrzymałam dużą ilość informacji, wskazówek oraz przykładów, które będę w stanie wykorzystać i zastosować w mojej codziennej pracy.
 • Dla każdego organizatora (lidera) pracy zdalnej było to bardzo przydatne. Sądzę, że także ludzie doświadczeni wiele mogli skorzystać ze względu na możliwość uporządkowanego i zdecydowanie treściwego "ogarnięcia" problemu organizacji pracy zdalnej. 
 • Wartościowa inspiracja do zarządzania w nowoczesny sposób.


24.03.2021 - webinar "Jak efektywnie pracować zdalnie i nie zwariować".

Część pierwsza webinarium dot. problematyki zdalnej. Prowadzący, Patryk Wójcik, mówił o tym, jak świadomie i metodycznie zaprojektować swoją przestrzeń do pracy i życia, aby wpływała i inspirowała pozytywnie oraz dodawała nam energii.
 • Webinar poprowadził ekspert mający bardzo dużą wiedzę w temacie, powoływał się na swoje doświadczenia praktyczne, jak i wyniki badań. Stroną praktyczną webinaru było zaproponowanie gotowych narzędzi do radzenia sobie z najczęściej pojawiającymi się problemami wynikającymi z pracy zdalnej. Organizatorzy webinaru na koniec zaproponowali formę interaktywnego spotkania, które umożliwiło zadawanie pytań oraz wymianę myśli. 
 • Temat bardzo ciekawy i bieżący. Brawa za inicjatywę i organizację, Z chęcią będę śledzić kolejne propozycje spotkań dla absolwentów SGH.
 • Spotkanie bardzo dobrze zbilansowane pod względem ilości teorii i praktyki. Przystępnie przekazane i praktyczne (wiele użytecznych porad). Pan Patryk Wójcik zaprezentował holistyczne podejście do zagadnienia pracy zdalnej, tj. we wszystkich sferach życia, 'well-being' nie był tylko sloganem. Czekam na drugie spotkanie w kwietniu :-)
 • ​Tematyka webinarium bardzo pomocna w obecnych realiach pracy zdalnej. Bardzo cenne podpowiedzi, wskazówki, techniki, jak sobie radzić z trudnościami pracy zdalnej w pandemii, które już dosyć długo trwają i powodują coraz większe zmęczenie i frustracje.

22.02.2021 - webinar "Wpływ pandemii na ryzyko branżowe - analiza przypadków"

Wnioski z przeprowadzonych analiz wpływu pandemii na wybrane branże zaprezentowali studenci kierunku Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstwa oraz dr hab. Waldemar Rogowski, prof. SGH.
 • Z czystym sumieniem rekomenduję Absolwentom SGH (jak i obecnym studentom) udział w tego typu wydarzeniach. Wysoki poziom merytoryczny oraz bardzo dobre przygotowanie prezentacji przez prelegentów wzbogaca słuchaczy o dodatkową wiedzę i nowe przemyślenia.
 • Prezentacja była wartościowa i merytoryczna, a co najważniejsze dotyczyła aktualnych problemów gospodarczych.
 • Najnowsze trendy, najświeższe informacje i największa dawka rzetelnych informacji w jakości SGH.
 • Bardzo interesujące oraz niosące dużą dawkę informacji spotkanie. Bardzo dobre przygotowanie prowadzących, ciekawie zaprezentowane zagadnienie zwycięzców oraz przegranych.

20.01.2021 - spotkanie online z dr. hab. Rafałem Mrówką "Jak być  odpowiedzialnym liderem  w czasach pandemicznej transformacji?"

Interaktywny wykład poświęcony był transformacji w kierunku partnerstwa z otoczeniem przy wykorzystaniu nowych technologii informacyjnych. Transformacji widzianej z pozycji lidera organizacji. Wykład zilustrowano licznymi przykładami firm z różnych branż, które wykorzystały pandemię, aby dokonać zmian w swoim działaniu.
 

 • Każda osoba zarządzająca organizacją powinna mieć przynajmniej 2 razy w roku takie spotkanie w kalendarzu. Dynamika "codzienności" mocno tonuje ideały, którymi powinni się kierować przywódcy. Spojrzenie przez pryzmat globalnej gospodarki poprawia optykę menadżera. Dziękuję!​
 • ​Kolejne świetne spotkanie ze specjalistą. Uczestniczyłam w kilku spotkaniach. Zachęcam do uczestnictwa. Można rozwijać się w wielu obszarach. Osoby prowadzące to eksperci z danej dziedziny.

25.11.2020 - spotkanie online z Anną-Marią Wiśniewską "LinkedIn – jak wykorzystać jego możliwości do wsparcia swojej kariery?"

Zgodnie z oczekiwaniami absolwentów webinar poświęciliśmy roię mediów społecznościowych w dzisiejszych czasach. Anna-Maria Wiśniewska, kładąc nacisk na najważniejsze elementy serwisu, pokazała, jak wielkie znaczenie ma rzetelne uzupełnienie profilu, jak należy go tworzyć, by efekt finalny pomógł spełnić oczekiwane cele.

 • Oceniam spotkanie jako ciekawe i bardzo przydatne. Zawartość merytoryczna wysoce wskazana do wykorzystania przy nawiązywaniu kontaktów i relacji z członkami społeczności LinkedIn. Polecam udział w podobnych wydarzeniach.
 • ​Spotkanie zainspirowało mnie do lepszego planowania mojego profilu na LinkedIn i dało mi motywację do aktywnego tworzenia społeczności, bo wiem, że mo​że to pomóc mi znaleźć dobrą pracę.
 • Byłam uczestnikiem już kilku spotkań zorganizowanych w ramach Klubu Absolwentów SGH. Wszystkie oceniam bardzo dobrze. Polecam wszystkim.​

14.10.2020 - webinar Marcina Kwiecińskiego, autora projektu „Ogarnij Chaos®” - "Jak osiągnąć balans i efektywność w pracy hybrydowej".

Spotkanie poświęcone umiejętnościom efektywnej zorganizacji pracy, zwłaszcza w obecnej sytuacji pandemii, która wywróciła znany nam świat do góry nogami.​

22.09.2020 - spotkanie online z dr. Kamilem Gemrą "Inwestycje na NewConnect – hit czy kit?"

Podczas pierwszego powakacyjnego spotkania omawialiśmy podstawowe zasady związane z budową portfela inwestycyjnego, poruszając kwestie specyfiki rynku NewConnect oraz jego budowy.

16.06.2020 - spotkanie online z ekspertami "Rynek nieruchomości w czasach niepewności".

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych absolwentów, zaprosiliśmy dwóch specjalistów, prof. Marka Bryxa oraz Kubę Karlińskiego, absolwenta SGH, do minidebaty na temat kondycji rynku nieruchomości.

12.05.2020 - spotkanie online z ekspertami "Inwestowanie w kryzysie, czyli co powinieneś wiedzieć o gospodarce po pandemii".

Dr hab. Waldemar Rogowski, prof. SGH oraz Rafał Lerski, absolwent SGH i Członek Zarządu BNP Paribas TFI rozmawiali o strategiach inwestycyjnych możliwych do zastosowania w warunkach pandemii.

15.04.2020 - pierwsze warsztaty online Stres w obliczu niepewności".

Swój autorski program pracy nad stresem, oparty na konkretnych, mierzalnych narzędziach i technikach przedstawił dr Krzysztof Skubis. O temacie i formie tych warsztatów zdecydował rozwój sytuacji epidemicznej.

05.02.2020 - warsztaty „Walenty: byk czy niedźwiedź? Jak skutecznie inwestować na giełdzie, żeby zachwycić walentynkowym prezentem.”

Spotkanie poprowadził Rafał Lerski, absolwent SGH, doradca inwestycyjny, makler papierów wartościowych, od 2013 r. Dyrektor Inwestycyjny w BNP Paribas TFI. Uczestnicy zaś zgłębili swoją wiedzę na temat zasad oraz reguł skutecznego inwestowania, dobrego zarządzania portfelem, analizy rynków, wyboru funduszy.

14.01.2020 - warsztaty "Noworoczna lista osobista, czyli plan samorozwoju w 2020”

Prowadzące, Ewa Werstak-Mościcka i Magdalena Ossowska (psycholożki, psychotraumatolożki, terapeutki EMDR) , starały się zachęcić uczestników do szukania w sobie marzeń i siły do zmian. Omówiły tajemnice motywacji oraz siłę powinności, która nie zawsze chce słuchać rozsądku. Pomogły rozpoznawać emocje jakie towarzyszą człowiekowi w procesie planowania oraz przeżywania sukcesów i porażek.

11.12.2019 - warsztaty "Namaluj swój biznes - czyli Model Business Canvas w praktyce".

Celem spotkania, które poprowadził prof. Waldemar Rogowski, było pokazanie uczestnikom w jaki sposób zilustrować, opisać, zaprojektować, zmapować, stworzyć lub zmodyfikować swoją wizję na zarabianie pieniędzy poprzez działalność gospodarczą – czyli swój model biznesowy.

28.11.2019 - warsztaty "Gwiazdka na kredyt? Co powinieneś wiedzieć o własnym Scoringu”.

Prowadząca, Mariola Kapla (absolwentka kierunku Metody ilościowe i systemy informacyjne, ekspertka w dziedzinie oceny wiarygodności konsumentów, budowania historii kredytowej oraz scoringu kredytowego) wyjaśniała, kiedy i w jaki sposób kredytodawcy oceniają naszą wiarygodność kredytową, jaka jest w tym rola BIK oraz jak ocena scoringowa biura kredytowego wpływa na nasze szanse na kredyt.

23.10.2019 - warsztaty "Sztuka szybkiego i efektywnego przyswajania informacji".

Spotkanie to przenaczone było dla osób, których praca wiąże się z przetwarzaniem niezliczonej ilości materiałów tekstowych i informacji. Dominik Ludwiczyński (absolwent i doktorant SGH, trener, doradca i konsultant) zaprezentował praktyczne zastosowanie technik, które pomagają w szybszej i bardziej efektywnej pracy.
 
 
 

 Galeria zdjęć

 
Galeria zdjęć z warsztatów „Walenty: byk czy niedźwiedź? Jak skutecznie inwestować na giełdzie, żeby zachwycić walentynkowym prezentem” (5 lutego 2020).

Galeria zdjęć z warsztatów "Noworoczna lista osobista, czyli plan samorozwoju w 2020” (14 stycznia 2020).

Galeria zdjęć z warsztatów „Namaluj swój biznes – czyli Model Business Canvas w praktyce” (11 grudnia 2019).

Galeria zdjęć z warsztatów "Sztuka szybkiego i efektywnego przyswajania informacji" (23 października 2019).

Galeria zdjęć ze spotkania z Arturem Banachem - "10 najważniejszych kroków do polskich jednorożców – perspektywa VC i przedsiębiorcy" (10 maja 2019).

Galeria zdjęć z warsztatów „5 kroków managera do zaangażowanego zespołu” (17 kwietnia 2019).

Galeria zdjęć z warsztatów "Krótko, zwięźle i ciekawie – czyli jak mówić, by zaintrygować i porwać publiczność" (26 lutego 2019).

Galeria zdjęć z warsztatów "3xZ = SUKCES" (22 stycznia 2019). Spotkanie prowadziły: Kinga Strzelecka, Doradca Kariery SGH, psycholog, trener biznesu oraz Paulina Mechło, psycholog, neurokognitywista, trener biznesu (tbc).