Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
ABSOLWENT SGH
Klub Absolwentów SGH : Klub Absolwentów SGH – Absolwenci SGH, pozostań w kontakcie z Uczelnią | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Absolwent - Klub Absolwentów SGH
Absolwent
 

 Emeryt kuty na IV filary: jak zrozumieć system i zadbać o swoje świadczenia - 21/10/2021

 

Drodzy Absolwenci!

Zapraszamy na pierwszy powakacyjny webinar, poświęcony naszym emeryturom. Temat bardzo ważny i dotyczący nas wszystkich, dlatego rekomendujemy udział w spotkaniu. Porozmawiamy o systemach emerytalnych, sposobach na zwiększenie emerytury, dowiemy się, od czego będzie zależeć nasza przyszła emerytura. Zachęcamy do przygotowania wcześniej pytań, które będzie można zadać podczas spotkania. Prowadzący, Grzegorz Chłopek, posiada bardzo duże doświadczenie w dziedzinie emerytur i długoterminowego inwestowania. 

Zagadnienia poruszane na webinarze:

1.      Czy emerytury naprawdę będą niskie?
2.      Od czego zależy emerytura w ZUS?
3.      Jakie jest najważniejsze równanie emerytalne?
4.      Ile wyniesie emerytura dzisiejszego 30 latka?
5.      Co to znaczy, że emerytura jest dożywotna?
6.      Jakie są najprostsze sposoby na zwiększenie emerytury?
7.      Na jaką stopę zastąpienia mogę liczyć?


Kiedy: 21 października 2021 r., godz. 16:30-18:00 

Zapisy poprzez FORMULARZ REJESTRACYJNY​


21.10.2021_Klub_Absolwentow_SGH_warsztaty_fb_cover_01.jpg


Grzegorz Chłopek, CFA – ekspert w dziedzinie emerytur i długoterminowego inwestowania. Posiadacz tytułu CFA i licencji maklera papierów wartościowych. Dyrektor zarządzający iWealth Management. Niezależny członek rad nadzorczych: PKO BP, PA NOVA. Niezależny ekspert Instytutu Emerytalnego. 

Posiada ponad 25-letnie doświadczenie na rynku kapitałowym, z którym rozpoczął przygodę w 1994 roku pracując jako makler w Biurze Maklerskim Banku Gdańskiego. Ostatnie 22 lata spędził w Nationale-Nederlanden Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym, gdzie przez wiele lat odpowiadał za dział inwestycji. W Nationale-Nederlanden przeszedł ścieżkę kariery od starszego specjalisty ds. inwestycji, przez wicedyrektora i dyrektora departamentu inwestycyjnego, by w lutym 2004 dołączyć do zarządu firmy. Stanowisko CEO Nationale-Nederlanden PTE objął w 2012 roku i pełnił obowiązki do 31 marca 2020 r. W tym czasie NN PTE przesunęło się z pozycji 3. na 1. stając się największym towarzystwem emerytalnym na polskim rynku i największym inwestorem instytucjonalnym na Giełdzie Papierów Wartościowych z zaangażowaniem zbliżonym do 6% kapitalizacji polskich spółek notowanych w Warszawie. 


Po spotkaniu zapraszamy na Absolwenckie dyskusje przy kawie - wspólny czas na wymianę poglądów i uwag, zadanie dodatkowych​ pytania dotyczących tematyki webinaru.

Pozdrawiamy!

 

​Zespół Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami​

 

 opinie uczestników

 
 • Spotkania prowadzone są na wysokim poziomie merytorycznym, z dużą liczbą przykładów, analiz oraz praktycznych zastosowań, wynikających zarówno z doświadczenia naukowego, jak i praktycznego prowadzącego.
  ​​
 • Bardzo praktyczne i z życia wzięte przykłady, luźna, przyjazna i otwarta atmosfera.

 • ​Spotkanie bardzo dobrze zbilansowane pod względem ilości teorii i praktyki. Przystępnie przekazane i praktyczne (wiele użytecznych porad). Pan Patryk Wójcik zaprezentował holistyczne podejście do zagadnienia pracy zdalnej, tj. we wszystkich sferach życia, 'well-being' nie był tylko sloganem. Czekam na drugie spotkanie w kwietniu :-)​

 • Tematyka webinarów Klubu Absolwentów jest ciekawa i zawsze dostosowana do zmieniającej się rzeczywistości - co jest niewątpliwym plusem.

 • Świetne webinarium! Absolutnie na czasie temat i ciekawe przykłady ze świata, ale to, co przyciąga uwagę najbardziej, to wyborne prowadzenie i bardzo dobra organizacja.

 • Akademicki klimat w domowym zaciszu :-)

 • Jak zwykle ekstra, warto było posłuchać, warto było dowiedzieć się o wielu ciekawych aspektach bycia liderem w czasie pandemii. Bardzo inspirujące i motywujące spotkanie: zachęcające do zmian i przemyślenia własnych działań. Polecam i nie mogę się doczekać kolejnych propozycji.

 • Spotkania w ramach Klubu Absolwenta oferują możliwość stałego kontaktu z uczelnią, a także dowiedzenia się nowych rzeczy, przydatnych tak w życiu osobistym, jak i karierze zawodowej. Polecam!

 • Po każdym szkoleniu na SGH coś rodzi mi się w głowie. Po jednym zrodził mi się nawet pomysł na doktorat i aktualnie wdrażam go w życie :-)​
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
 

 o Klubie Absolwentów SGH

 

Klub Absolwentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie jest inicjatywą mającą na celu integrację środowiska absolwentów SGH. Prowadzi go Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami.

Uczestnictwo w Klubie Absolwentów jest bezpłatne i daje następujące korzyści:
 • Kartę Absolwenta SGH uprawniająca do zniżek w ramach Programu Rabatowego i imprez organizowanych przez Klub;
 • zaproszenia do udziału w spotkaniach i konferencjach organizowanych w SGH;
 • możliwość nawiązania kontaktów biznesowych;
 • możliwość odnawiania i nawiązywania kontaktów z absolwentami różnych kierunków i roczników;
 • możliwość zamieszczania i otrzymywania ofert pracy, praktyki staży przez serwis Kariera;
 • informacje o ofercie edukacyjnej SGH w zakresie dokształcania i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Do Klubu Absolwentów SGH zapraszamy osoby, które ukończyły w SGH studia licencjackie, magisterskie lub doktoranckie, studia podyplomowe i MBA, bądź uzyskały w SGH stopień lub tytuł doktora, doktora habilitowanego, profesora.

 Klub Absolwentów SGH z wizytą w Mennicy_1.JPG 

 
 

 Jak przystąpić do Klubu Absolwentów SGH

 
​​Aby przystąpić do Klubu, należy wypełnić deklarację​ oraz przesłać skan dyplomu ukończenia studiów lub nadania stopnia/tytułu naukowego na adres:

Plik skanu należy nazwać następująco: "nazwisko_imię_rok ukończenia studiów". Wypełnienie deklaracji jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu Klubu Absolwentów.
 
 

 Archiwum warsztatów i spotkań w ramach Klubu Absolwentów SGH

 
​Zachęcamy do zapoznania się z tematyką wcześniejszych spotkań w ramach Klubu Absolwentów SGH oraz do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 karta absolwenta

 

Korzyści z posiadania Karty Absolwenta:

Kartę Absolwenta SGH mogą otrzymać osoby, które są uczestnikami Klubu Absolwentów SGH.
 
Aby przystąpić do Klubu, należy wypełnić deklarację​ oraz przesłać skan dyplomu ukończenia studiów lub nadania stopnia/tytułu naukowego na adres:
klub_absolwentow@sgh.waw.pl.
Plik skanu należy nazwać następująco: "nazwisko_imię_rok ukończenia studiów". Wypełnienie deklaracji jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu Klubu Absolwentów.
 
Karta wydawana jest bezpłatnie. Czas oczekiwania na Kartę wynosi ok. 4 tygodni. Karty wysyłamy pocztą.
 
KARTA_green_Aw1.jpg 
 

 Program rabatowy

 
 

 sieci społecznościowe